Принцип роботи кондиціонера

Принцип дії кондиціонера заснований на зміні агрегатного стану хладагенту (фреону) залежно від температури і тиску в замкнутій системі.

Охолоджування відбувається за рахунок випаровування хладагента (фреону) в контурі випарника (внутрішнього блоку). Далі фреон в газоподібному стані всмоктується компресором, який підвищує його тиск до 20-25 атм. Відповідно підвищується і його температура (до 60 градусів). Фреон, що поступив в теплообмінник конденсатора (зовнішнього блоку) під високим тиском конденсується і переходить в рідкий стан. Далі фреон в рідкому стані потрапляє в регулятор потоку, де тиск зменшується. При цьому частина фреону може випаруватися і у випарник потрапить суміш рідини і пари.

Дізнатися більше

 

Вплив кондиціонерів на здоров`я людини

У серйозну тривалу спеку кондиціонування може врятувати життя людей похилого віку.

Надмірне використання кондиціонерів може викликати розвиток і поширення мікроорганізмів, таких як Legionella pneumophila, інфекційні агенти якої відповідальні за легіонелез (інші назви: хвороба легіонерів, пітсбургська пневмонія, понтіакська лихоманка, легіонелла-інфекція – один з видів гострого респіраторного захворювання)

health

Дізнатися більше

 

Віконний кондиціонер

Віконний тип простий і дуже примітивний. Є моноблочним, врізається у віконний отвір або в стіну. Встановити його може звичайний обиватель, якщо з`являється бажання різати раму вікна або довбати стіну. Ніякого особливого інструменту для нього не потрібно. Виробництво віконників добре відпрацьоване за багато років, звідки і береться їх довговічність. Добре знайомі нам по державних будівлям, де з вікон стирчали, а подекуди і зараз стирчать віконні кондиціонери, вироблені в Баку.

Спліт-система

Спліт-системи, як тип кондиціонера на відміну від віконних, діляться самі по собі ще на типи. Під типом спліт-системи в основному розуміють тип внутрішнього блоку, зовнішні блоки по принциповому пристрою фактично однакові для побутового діапазону. Спліт-система має два блоки - внутрішній і зовнішній. Найгаласливіший з них, де знаходиться компресор, виноситься на вулицю, а внутрішній, відповідно, усередині приміщення.

napotolok

Спліт-система з внутрішнім блоком напольно - стельового типу.

Канальний внутрішній блок має масу переваг в порівнянні зі своїми побратимами інших типів спліт-систем. Розміщується внутрішній блок канального типу, як і касетний кондиціонер, в міжстельовому просторі. Повітря розподіляє по мережі повітроводів.

kasseta

Спліт - система з внутрішнім блоком касетного типу

Цей тип не простий і вимагає підвісної стелі, без нього виглядатиме достатньо дико. Внутрішній блок цього типу вмонтовується в міжстельовому просторі між капітальною стелею і підвісною або підшивною. При цьому можна бачити тільки декоративні грати, а не кондиціонер цілком. Розміри видимої частини, декоративних грат, стандартизовані під розміри панелі 600 мм х 600 мм або 1200х1200 мм.

split

Спліт-система з внутрішнім блоком канального типу

Канальний внутрішній блок має масу переваг в порівнянні зі своїми побратимами інших типів спліт-систем. Розміщується внутрішній блок канального типу, як і касетний кондиціонер, в міжстельовому просторі. Повітря розподіляє по мережі повітроводів.

multisplit

Мульти спліт-системи

У цих системах до одного зовнішнього блоку можна під`єднати відразу декілька внутрішніх блоків. Основна перевага мульті спліт-систем це наявність одного зовнішнього блоку. В умовах міста, особливо в центрі, велику кількість зовнішніх блоків кондиціонерів, що висять на стіні, не тільки псують фасад будівлі, але не залишають іншого вибору, як використання мульті спліт-системи.