Матеріали

Курси Валют
Украинская гривна - валюта Украины
(EUR)//-//
(USD)//-//
(CZK)//-//
(GBP)//-//
Новини
Джерело:www.facenews.ua
Потужність, яку споживає кондиціонер

Потужність, споживана кондиціонером, приблизно в три рази менше потужності охолодження!

Споживану кондиціонером потужність часом плутають з потужністю охолодження. Насправді споживана потужність приблизно в три рази менше потужності охолодження, тобто модель на 2,5 кВт споживає близько 800 Вт - менше праски або чайника. Тому побутові кондиціонери з потужністю охолодження до 4 кВт можна включати в звичайну розетку не побоюючись вибитих пробок. Ніякого парадоксу тут немає, адже кондиціонер є холодильною машиною, що не «виробляє» холод, а «забирає» його у зовнішнього повітря і переносить в приміщення.

Енергоефективність кондиціонера, коефіцієнти EER і COP

Енергоефективність кондиціонера визначається тим , у скільки разів його потужність охолодження вище споживаної потужності. Коефіцієнт, що дорівнює відношенню двох цих параметрів називається EER ( Energy Efficiency Ratio ) . Інший коефіцієнт - COP ( Coefficient of Performance ) показує ефективність роботи кондиціонера в режимі обігріву та дорівнює відношенню потужності обігріву до споживаної потужності. Значення коефіцієнта EER побутових спліт -систем зазвичай лежить в діапазоні від 2,5 до 3,5 , а COP - від 2,8 до 4,0 ( у сучасних інверторних моделей ERR і COP можуть досягати 4,5-5,0 ) . Можна помітити , що в середньому значення COP більше, ніж EER . Це пов'язано з тим , що в процесі роботи компресор нагрівається і передає надлишкове тепло фреону , тому кондиціонери виділяють тепла більше , ніж холоду. Цим фактом іноді користуються виробники, вказуючи в рекламі тільки коефіцієнт COP для підтвердження високої енергоефективності своїх спліт- систем.

Щоб покупцям було легше порівнювати енергоефективність різних моделей, для кондиціонерів, як і для іншої побутової техніки, була введена шкала енергоефективності, що складається з семи категорій, що позначаються буквами від A (кращої) до G (гіршої). Кондиціонери категорії G мають COP менше 2,4 і EER менше 2,2, а категорії A - COP > 3,6 і EER > 3,2.

Сезонні коефіцієнти SEER і SCOP

Параметри кондиціонера для розрахунку EER і COP вимірюються при строго визначених умовах у відповідності зі стандартом ISO 5151 (кондиціонер працює на максимальній потужності, температура зовнішнього повітря +35 ° С в режимі охолодженні або +7 ° С в режимі обігріву ). У реальних же умовах енергоефективність кондиціонера зазвичай нижче. Щоб споживачі могли оцінити фактичне енергоспоживання кондиціонера і порівняти за цим параметром різні моделі, були введені сезонні коефіцієнти SEER   (Seasonal Energy Efficiency Ratio ) і SCOP   (Seasonal Coefficient of Performance ) . Для розрахунку цих коефіцієнтів визначається кількість холоду або тепла, виробленого кондиціонером за один сезон, яке ділиться на спожиту за цей же період електроенергію. Для більш точного обліку залежності енергоефективності від температури зовнішнього повітря коефіцієнт SCOP розраховують окремо для різних кліматичних зон. З 2013 року на європейському ринку введено новий тип стікерів, що наклеюються на кондиціонери. На них замість EER і COP вказується сезонні коефіцієнти, причому SCOP може вказуватися для трьох європейських кліматичних зон ( обов'язковим поки є його вказівка ​​тільки для середньої зони , яка прив'язана до клімату Страсбурга). На основі сезонних коефіцієнтів розроблена нова шкала енергоефективності кондиціонерів від D ( SEER < 3,6 ; SCOP < 2,5 ) до A + + + ( SEER > 8,5 ; SCOP > 5,1 ) .Детальніше про ці нововведення розповідається в брошурі SEER / SCOP (витяг з каталогу Mitsubishi Electric ).

Ви, напевно, вже звернули увагу, що значення сезонних коефіцієнтів SEER і SCOP більше традиційних EER і COP, хоча повинно бути навпаки. Справа в тому, що сезонні коефіцієнти стали вперше застосовуватися в США, де для позначення потужності охолодження використовуються не традиційний кВт , а БТЕ / год. Тому при визначенні сезонних коефіцієнтів кількість холоду або тепла вимірюють у БТЕ / год , а от спожиту енергію - у звичних Ватах. Оскільки 1 Вт ≈ 3,41 БТЕ / год, то значення сезонних коефіцієнтів виявилися приблизно в 3,4 рази вище значень, які ми отримали б при вимірюванні потужності охолодження в Ватах, як це робиться при розрахунку EER і COP . Також можна помітити , що SEER > SCOP ( у EER і COP було зворотне співвідношення ). Це пов'язано з тим, що в реальних умовах SCOP вимірюється в холодну пору року, а при низьких температурах зовнішнього повітря енергоефективність кондиціонера помітним чином знижується.

Скільки доведеться платити за електроенергію?

При розрахунку сезонних коефіцієнтів визначається ще один дуже важливий для споживача параметр, значення якого також вказується на стікері. Це сумарна кількість електроенергії, яка споживається кондиціонером за рік (окремо для режимів охолоджування і обігріву) - kWh / annum .Якщо це число помножити на вартість кВт · год, то ми отримаємо річну вартість споживаної кондиціонером електроенергії. Потрібно тільки враховувати, що методика розрахунку передбачає по європейськи економне охолодження: температура повітря всередині приміщення встановлюється на рівні +26,7 ° С ( ARI Standart 210 / 240). Тому на практиці енергоспоживання, швидше за все, буде більше зазначеного на стікері. Ви також можете оцінити вартість споживаної за сезон електроенергії при різній погоді за допомогою калькулятора.


Skip Navigation LinksГоловна : Статті : Потужність, яку споживає кондиціонер

Ваш ip-adress: 35.175.113.29
Ваш браузер: Unknown
Ваш регіон:      #EU#Countryisreallyworldwide#  

Калькулятор послуг

Карта сайта

Книги

Радій Радутний

Радутний Радій Володимирович, український письменник, проживає в Києві. Пише російською і українською. Спеціалізується на фантастиці та бойовиках без всяких ухилів. Автор багатьох книг, учасник декількох збірок і один із засновників журналу "УФО - Український Фантастічній Оглядач".

Радутний Радій

переглянути книги

Cтатистика

онлайн:   1
за місяць:   3760
 
visitors by country counter
flag counter