Матеріали

Курси Валют
Украинская гривна - валюта Украины
(EUR)//-//
(USD)//-//
(CZK)//-//
(GBP)//-//
Новини
Джерело:www.facenews.ua
Перший кондиціонер - слон!

Так, так, ви не помилилися, саме природа створила перший кондиціонер і без жодної участі людей! У складі кожного живого організму є білок і при певній температурі він згортається, стає нерозчинним у воді. Організм нагрівшись до температури згортання білка гине. Що б такого не сталося потрібно підтримувати температуру в певних межах, що з успіхом робить слон. Вуха слона не віяло, як багато хто може подумати і не батіг для відлякування мух. Його вуха це великий радіатор, як в автомобілі. Вуха мають дуже тонку шкіру і всі вони усіяні дрібними кровоносними судинами. Варто слонові помахати своїми вухами, як температура його тіла падає. Учені встановили, що слон може в такий спосіб понизить свою температуру на 5 градусів Цельсія! То хіба не дивно? Слона можна вважати першим натхненником на винахід кондиціонера!

І якщо Господь Бог подарував слонові кондиціонер від створення землі, то люди стали замислюватися про ідею охолоджування своїх жител набагато пізніше. У 1815 році Жанн Шаббаннес, Француз, отримав в Британії патент на «кондиціонування повітря і регулювання температури в житлах». Але з теорії перетвориться на практичне рішення ця ідея чекала цілих 85 років.

Саме через, майже століття, Уїлліс Керрієр зібрав перший кондиціонер. Але не для людей. Його холодильна установка осушувала повітря в друкарні від вологи, істотно підвищуючи якість друку.

General Electric в 1929 зібрала перший кондиціонер система якого була заправлена аміаком. В цілях безпеки вузли, що містять аміак, були винесені за межі приміщення.

Народження першої спліт - системи було мотивований безпекою людей.

Дослідження хіміків в 1931 році вивели шляхом синтезу безпечний для людини газ - фреон. І в цьому ж році з'явився на світ перший віконний кондиціонер. Віконний кондиціонер актуальний і в наші дні. Відмітною особливістю якого є простота установки і малогабаритність. Мінуси віконного кондиціонера - його галасливість.

Компанія по виробництву кондиціонерів Daikin внесла свій внесок до історії відкриттів нового. У 1958 році випустила кондиціонер, функція якого розширилася можливістю обігріву приміщення за рахунок зворотного процесу циркуляції фреону.

У 1961 році хвиля комфорту і якості надихнула інженерів компанії Toshiba на випуск Спліт системи - роздільних блоків компресора, конденсатора і випарника. Низький рівень шуму кондиціонера, зручність монтажу і зручність розміщення в будь-якому місці приміщення не порушуючи його інтер'єру - ось безперечні плюси такого технічного рішення.

Подальша доля розвитку спліт систем, це історія нашого часу.

Кондиціонери навчилися очищати, іонізувати повітря, інтелектуально розподіляти повітряні потоки, використовувати таймер для включення і відключення, економлячи електроенергію.

Майбутнє кондиціонерів дуже важко передбачити, але основні тенденції розвитку видно вже сьогодні. Лідер технологій і виробництва - Японія з 1981 почала упроваджувати нові понад технологічні кондиціонери типа інвертор. Переваги яких полягає в плавному регулюванні потужності, низький рівень шуму, відсутність високих пускових струмів на обмотці, робота при низьких температурах.

Технології спліт - систем (теплові насоси) дозволяють транспортувати тепло в житлові і промислові приміщення акумулюючи його з ґрунту землі і води.

Будемо надіятись, що історія відкриттів для кондиціонерів ще не закінчилася...


Skip Navigation LinksГоловна : Статті : Перший кондиціонер - Слон!

Ваш ip-adress: 35.175.113.29
Ваш браузер: Unknown
Ваш регіон:      #EU#Countryisreallyworldwide#  

Калькулятор послуг

Карта сайта

Книги

Радій Радутний

Радутний Радій Володимирович, український письменник, проживає в Києві. Пише російською і українською. Спеціалізується на фантастиці та бойовиках без всяких ухилів. Автор багатьох книг, учасник декількох збірок і один із засновників журналу "УФО - Український Фантастічній Оглядач".

Радутний Радій

переглянути книги

Cтатистика

онлайн:   1
за місяць:   3757
 
visitors by country counter
flag counter