Матеріали

Курси Валют
Украинская гривна - валюта Украины
(EUR)//-//
(USD)//-//
(CZK)//-//
(GBP)//-//
Новини
Джерело:www.facenews.ua
Інверторний кондиціонер

Мабуть, найбільш важливою відмінністю одних моделей спліт-систем від інших є наявність або відсутність інвертора - електронного модуля, розташованого в зовнішньому блоці, який дозволяє плавно змінювати частоту обертання компресора. Подивимося, чим же відрізняються інверторні кондиціонери від звичайних моделей з практичної точки зору.

Будь правильно підібраний кондиціонер може підтримувати температуру всередині приміщення на рівні 20-22 ° С при температурі зовнішнього повітря 30-35 ° С. Якщо на вулиці не дуже жарко, потужність кондиціонера буде надлишкової, проте змінити її неможливо, адже компресор звичайного (Не інверторного) кондиціонера має фіксовану потужність. У теж час для точної підтримки заданої температури кондиціонер повинен мати змінну потужність охолодження. Вирішується ця проблема просто. При включенні кондиціонера термодатчик постійно контролює температуру повітря в приміщенні, і, коли вона опускається на 1-2 ° С нижче заданого значення, компресор відключається. Вентилятор внутрішнього блоку продовжує працювати, тому відключення компресора не помітне і виявляється тільки в поступовому підвищенні температури. Коли вона піднімається на 1-2 ° С вище заданого значення, компресор включається і весь цикл повторюється. Недоліком цієї технології є сильні коливання температури усередині приміщення, оскільки для більш точного її підтримки довелося б занадто часто вмикати і вимикати компресор, а це призвело б до його швидкого зносу. Інший недолік проявляється в тому, що при включенні компресора з внутрішнього блоку починає дути дуже холодне повітря - при проходженні через випарник він охолоджується на 13-15 ° С. Якщо, наприклад, поточна температура повітря в приміщенні 24 ° С , то створюваний кондиціонером повітряний потік буде мати температуру 9-11 ° С, незалежно від того, яка температура виставлена ​​на пульті управління. Знаходитися поблизу від потоку такого холодного повітря не тільки некомфортно, але й небезпечно для здоров'я.

Усунути цей принциповий недолік вдалося лише в 1981 році, коли з'явилися перші інверторні кондиціонери, мають змінну потужність охолодження (нагрівання). Блок інвертора в таких кондиціонерах перетворює змінну напругу живлення в постійне, що дозволяє плавно змінювати частоту оборотів компресора, тим самим регулюючи потужність кондиціонера і перепад температур на вході і виході внутрішнього блоку.

Якщо в кімнаті жарко, компресор працює на підвищених оборотах, і кондиціонер швидко охолоджує приміщення до комфортного рівня. Проте потім компресор не відключається, а знижує обороти, завдяки чому повітряний потік на виході кондиціонера стає лише трохи холодніше повітря в приміщенні. Саме ця особливість інверторних моделей дозволяє говорити про те, що вони створюють більш комфортні умови і точніше підтримують задану температуру. Крім цього, такі кондиціонери споживають менше електроенергії ( на 30-50 %) і менше шумлять.

У каталогах для інверторних моделей звичайно вказується не одне значення потужності, а діапазон, в якому вона може змінюватися. Чим цей діапазон ширше, тим точніше кондиціонер зможе підтримувати задану температуру.

Випадок з практики: замовник (назвемо його Василь ) скаржиться, що коли він виставляє на пульті 22 ° С йому холодно , а при 23 ° С - жарко, і просить знайти йому кондиціонер, в якому можна задати температуру 22,5 ° С. Насправді ж відбувається наступне: коли задана температура 22 ° С, кондиціонер починає охолоджувати приміщення до 20-21 ° С. У міру падіння температури в приміщенні температура повітряного потоку на виході кондиціонера також падає, і в якийсь момент Василь замерзає, після чого збільшує температуру до 23 ° С. Якщо в цей момент в приміщенні вже близько 23 ° С, то компресор відключиться і з кондиціонера почне дути тепле повітря. Василю стане жарко і він зменшить температуру на 1 ° С, компресор включиться і Василь замерзне .


Skip Navigation LinksГоловна : Статті : Інверторний кондиціонер

Ваш ip-adress: 18.206.12.79
Ваш браузер: Unknown
Ваш регіон:      #EU#Countryisreallyworldwide#  

Калькулятор послуг

Карта сайта

Книги

Радій Радутний

Радутний Радій Володимирович, український письменник, проживає в Києві. Пише російською і українською. Спеціалізується на фантастиці та бойовиках без всяких ухилів. Автор багатьох книг, учасник декількох збірок і один із засновників журналу "УФО - Український Фантастічній Оглядач".

Радутний Радій

переглянути книги

Cтатистика

онлайн:   1
за місяць:   3725
 
visitors by country counter
flag counter